wtorek, 1 maja 2018

A niebo nad nami… Zachód słońca


Każdy z nas spogląda czasem w niebo. Czynimy to z różnych powodów. Ale jakikolwiek by on nie był, chyba nie ma takiej osoby, która by nie była zafascynowana tym cudownym, bezkresnym oceanem Wszechświata. Zwłaszcza o wschodach i zachodach - o każdej porze roku.

Zapraszam do obejrzenia galerii
Niebo nad nami”


Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie rośnie w ciemności” (F.Schiller) - to moje motto na każdy nowo rozpoczynający się dzień. I nieważne, że je czasem przykrywa gruba warstwa ołowianych chmur. Wystarczy mi świadomość, że ono tam gdzieś jest.


Słońce fascynuje mnie od dziecka. Jest źródłem życia na Ziemi. Największym i najjaśniejszym obiektem na niebie. Najbliższą Ziemi gwiazdą, dzięki której wstaje nowy, jasny… piękny dzień.


Zachód słońca. Słońce dosięga linii horyzontu. Jego kula, jakoby z ognia, złota i lekko czerwonawa, powoli niknie.


Niebo w ogniu. Zachód słońca w każdym miejscu na Ziemi jest inny, ale wszędzie piękny. Spoglądając na ogniste niebo, nie sposób się nim nie zachwycić.


Kiedy patrzę na zachód słońca, przypominają mi się same radosne chwile. Za każdym razem trwam w nadziei, że po każdym zachodzie słońca, i nocy, nastanie 
nowy, piękny dzień.


Od zarania dziejów ludzie patrzą na słońce z czcią. Wierzono, że jest bogiem… I poniekąd jest (Panteizm), bo wiele w nim magii, bez której nie byłoby życia na Ziemi.


Po zachodzie słońca zawsze nastąpi jego wschód. Musimy w to wierzyć… i pięknie żyć. Z szacunkiem do Świata i Wszechświata.


Zachód słońca jest jednym z najpiękniejszych zjawisk przyrody. Wschód także, tyle, że jest mniej przez ludzi obserwowany.


Zachód słońca częściej zdarza nam się podziwiać. Aby podziwiać wschód słońca, trzeba zadać sobie więcej trudu.


Noc. Pełnia księżyca. Podczas pełni księżyca w ludzkim organizmie wytwarza się więcej serotoniny, tzw. hormonu szczęścia. Zwiększa się także ilość dodatnich jonów w powietrzu. Nasze samopoczucie się wyraźnie poprawia.

HKCz
(19.04.2013.)